BATIK ÇIKARMA

BATIK ÇIKARMA

Firmamız batık enkazlarını suyolu-nakliye şeritlerinden, limanlardan, resiflerden ve sahillerden güvenli bir şekilde uzaklaştırarak kaldırmaktadır. Batık Çıkarma işlemlerine, su altında ve su üzerinde batık, yarı batık, terk edilmiş veya kullanılamayacak durumda olan gemilerin kesim ve söküm öncesi tüm tetkikleri yapıldıktan sonra başlanmaktadır. Hassas deniz ve kıyı ortamlarını korumaya yardımcı olmak için hidrokarbonları, asbest, yakıt atıkları, yağ atıkları, tank yıkama suları, sintine suları, yağlı sular gibi çevreye zararlı ve güvenlik açısından tehdit olacak unsurları ortadan kaldırdıktan sonra gemi etrafını bariyer ile kontrol altına alınarak kesim işlemlerine başlanmaktadır.

Gemi kesim işlemleri uzman endüstriyel dalgıç personellerimiz tarafından su altı kaynak makineleri ve gerektiği yerde kendi tasarımımız olan sualtı kesim makinesi ile yapılmaktadır. Enkazdan çıkarılan hurdalar, parçalanarak geri dönüşüm işlemine tabi tutulmaktadır. Tamamlanan gemi kesim işlemleri ardından kesilen parçaların belirlenen bölgeye sevki yapılarak saha temizliği tamamlanmaktadır.

Uzman personelimiz, sosyal - çevresel sorumluluğa olan bağlılığımız ve gerçekleştirdiğimiz birçok enkaz giderme çalışması ile Vardakosta, batık çıkarma, gemi kesim ve saha temizleme projesi için çözüm ortağı olmuştur.

DİĞERLERİ

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin